Description
Meie kultuuris kardetakse psühhedeelseid aineid nagu tuld ja nimetatakse neid kõiki ohtlikeks narkootikumideks. Selle arvamuse põhjuseks on oskamatus vahet teha sõltuvust tekitavatel (heroiin, kokaiin, morfiin jt) ja terapeutilise ning teadvust avardava toimega psühhedeelsel ainetel (LSD, DMT, meskaliin, THC jt.)
Raamat „Kõrgem tarkus” aitab seda eksiarvamust kummutada, kuna on tõenäoliselt parim seni avaldatud kokkuvõte psühhedeelikumide uurimise ajaloost ja nende kasutusvõimalustest. Selles raamatus intervjueeritud inimeste puhul ei ole tegu hipide vaid teadlastega, kes kirjeldavad omal ajal lubatud uurimusi ja katseid, mis andsid positiivseid tulemusi depressiooni, skisofreenia, epilepsia, vägivaldsete käitumisharjumiste, alkoholisõltuvuse jms ravis, aitasid vabaneda alateadlikest hirmudest, lapsepõlvetraumadest ja võimaldasid kohtumist jumalikkusega iseendas.
Selle raamatu lugemine lähendab teadmisele, et mitmed ained ja taimed, mida meedia tituleerib kuratlikeks, on õigetes kätes ja turvalistes tingimustes tegelikult vahendid nii füüsiliste kui psüühiliste haiguste ravimiseks.
Just seepärast on oluline, et käesolevat raamatut loeksid eesti haritlased – arstid, õpetajad, poliitikud jt -, sest nemad saavad oma töö tulemusel luua olukorra, kus psühhedeelseid aineid tohib seaduslikult kasutada inimeste ravimiseks ja teaduslikus uurimistöös. Täpsustan, neid aineid poleks vaja anda üleüldisesse vabakasutusse, vaid võimaldada teadlastel ja arstidel nendega seaduslikke katseid teha. Aastatuhandetevanuseid traditsioone järgivail šamaanidel võiks lubada psühhedeelikumidega läbi viia tervendavaid hingerännakutseremooniaid.
See oleks suur kaotus farmaatsiatööstusele, aga tohutu võit inimkonnale.
Tom Valsberg, maailmarändur, muusik ja raamatu „Kuidas rännata ilma hirmuta” autor.