Stanislav Grof “Tuleviku psühholoogia” (2008)

15.00

Originaali tiitel:
Stanislav Grof
Psychology of the Future
2000

Tõlkija: Jürgen Innos
Toimetaja: Katrin Kern

437 lk
150 x 211 mm
Kõvad kaaned
ISBN: 978-9985-9866-2-2

Kirjeldus

​Käesolev kergesti mõistetav ja kõikehaarav ülevaade transpersonaalse psühholoogia ühe rajaja Stanislav Grofi tööst on kirjutatud spetsiaalselt lugejatele, kes ei ole tema loominguga veel tuttavad. See raamat, mis võtab kokku kogu Grofi karjääri ja tema varasemad tööd, on parim allikas, tutvumaks tema tohutu panusega psühhiaatrias ja psühholoogias, eriti aga tema leiutatud keskse mõistega “holotroopiline kogemus” (holotroopiline tähendab “liikumist terviku poole”). Grof väidab, et psühholoogia ja psühhiaatria praegused põhieeldused ja -mõisted vajavad holotroopiliste seisundite intensiivsete ja süstemaatiliste uuringute käigus tehtud avastuste tõttu radikaalset ümbervaatamist. Tema kinnitusel võib inimkonna ainsaks tõsiseltvõetavaks tulevikulootuseks olla kogu inimkonna radikaalne sisemine transformatsioon ja tõus kõrgemale teadvusetasandile.

20. sajandi algul muutis Albert Einstein oma teooriatega täielikult meie arusaamist füüsikalisest maailmast. Psühholoogias teeb sama Stanislav Grof, kelle ajast ees seisvad teooriad teadvuse muutunud seisunditest, LSD-teraapiast, psühhopatoloogiate olemusest, holotroopsest hingamisest ja psühholoogia suundumustest tulevikus on tekitanud elava diskussiooni.
Raamat on mõeldud nii psühholoogidele kui tavalugejatele, keda huvitab inimkonna edasine areng ja kes on valmis avatult vaatama uusi ideid inimpsüühika sügavama olemuse kohta.

Alar Tamming