Ken Wilber “Eedenist alates. Transpersonaalne vaade inimese evolutsioonile” (2014)

20.00

Originaali pealkiri:
Ken Wilber
Up From Eden
© 1981, 1996 Ken Wilber.

Tõlkinud: Jürgen Innos
Toimetanud: Leelo Laurits
Kujundanud: Kalle Müller

© 2012 Eesti Transpersonaalne Assotsiatsioon
556 lk
150 x 211 mm
Kõvad kaaned
ISBN: 978-9949-9457-7-1

Kirjeldus

Psühholoogias on öeldud, et suurte teooriate ja uudsete ideede aeg lõppes 20. sajandi esimese poolega ning edaspidi psühholoogiateadus vaid täpsustus katsete ja uuringute abil ning et uusi, suuri filosoofilisi ja originaalseid arenguid enam ees pole. Lugedes Ken Wilberit, saab selgeks, kui ekslik see seisukoht on. Tema täielikku panust mõistame alles aastate pärast, aga juba praegu on selge, et iga iseseisvast mõtlemisest ja filosoofilistest aruteludest huvituv inimene peaks olema kursis Wilberi käesolevale ajastule tõsiseid väljakutseid esitavate ideedega. Minu jaoks on Ken Wilber inimene, kes muutis minu maailmapilti ja avardas selle tunnelnägemisest 360 kraadini. Head lugemist!

Alar Tamming, psühholoogiamagister

Kui ma enda jaoks Ken Wilberit millegagi peaksin võrdlema, siis pigem mõne bändiga, kelle esimesed plaadid elu lõpuni kõnetavad ja kelle uuemad katsetused küsimärke tekitavad, kui veiniga, mis vanemaks saades järjest paremaks läheb. Napilt kolmekümnese Wilberi kirjutatud „Atmani projekt” ja „Eedenist alates” on täiuslikud narratiivid, mida loen ilmselt suure naudinguga ka vanas eas.

Jürgen Innos, tõlkija (PhD)

Ken Wilberi „Eedenist alates” ilmus aasta pärast tema „Atmani projekti” (1980), milles ta klassikalise hegeliaanina joonistas välja idaliku Absoluudi tagasipöördumise Iseendasse ehk Atmani naasmise Brahmanisse individuaalses plaanis. „Eedenist alates” keskendub kultuurilisele evolutsioonile, milles loomulike arengute kõrval käsitletakse ka patoloogilisi ja domineerivaid arenguhierarhiad. Wilber on väsimatu romantik, kes usub inimesse ja inimkonda, kritiseerib skeptikuid, tehes seda tänu oma sügavale eruditsioonile ratsionaalselt.

Peeter Liiv

 

Vaata raamatu sisse