Ken Wilber “Kõiksuse teooria” (2016)

15.00

Originaali pealkiri:
A Theory of Everything
by Ken Wilber
© 2000 by Ken Wilber

Tõlkinud: Jürgen Innos
Toimetanud: Doris Kareva
Kujundanud: Peeter Laurits
Küljendanud: Karina Laurits
Kordustrükk: “Kõiksuse teooria”, Humana 2003

© 2016 Eesti Transpersonaalne Assotsiatsioon
258 lk
150 x 211 mm
Kõvad kaaned
ISBN 978-9949-9593-2-7

Kirjeldus

Oled sa mõelnud kunagi teaduse ja spirituaalsuse omavahelisest suhtest? Sellest, miks nad justkui uurivad erinevaid teemasid – teadus fakte ja vaimsus tähendusi. Üks maailma ja universumi väliseid, teine inimese sisemisi dimensioone. Oled sa mõelnud selle üle, miks need kaks omavahel läbi ei saa? Ja kas neid on võimalik ühendada, sest ükskõik kui väga üks pool teist olematuks teha üritab, ei kao teine kuhugi. Teaduse edusammud ei ole kaotanud inimeste vaimseid ja spirituaalseid kogemusi ning spirituaalsus ei ole lahendanud gravitatsiooni olemust. Teadus ja vaimsus on justkui mündi kaks külge, mis omavahel kokku puutumata on hakanud üksteist eitama.

Ken Wilberil on õnnestunud need kaks vastandliku poolt ühendada. Oma elutööna on ta loonud uue integraalse teooria, kus kokku on seotud kõik – nii spirituaalsus kui kvantfüüsika, vaimsed dimensioonid ja metagalaktikad, inimese kõrgeimad tunded ja nendele tunnetele vastavad keemilised muutused organismis.

Loomulikult läheb veel aega, kuni antud teooria laiemalt levib. Kui sa aga seda tutvustust siiani oled lugenud, siis ehk kuulud inimkonna väiksema osa hulka, kes end selle teooriaga kurssi viivad. Kui ehk esialgu kardad et oled rumal või see raamat liiga keeruline, või et sul pole selle jaoks aega, siis usun, et peale lugemist leiad, et Ken Wilberiga veedetud aeg on elu üks meeldejäävamaid ning tema raamat selle aasta parim ost. Vähemalt minul oli see nii.

​Alar Tamming

 

Vaata raamatu sisse