Kirjeldus
Aastal 2007 järjestas ajaleht The Telegraph sada sel ajal elavat geeniust pingeritta. Käesoleva kahe teose autor Albert Hofmann paigutati seal esimesele kohale. Stephen Hawkingi, Nelson Mandela, Steven Spielbergi, Philip Glassi, Dalai laama ja Garri Kasparovi ees, kui nimetada vaid mõned.
Hofmanni „Sisekaemused ja väljavaated“ viib lugeja teadvuse ning reaalsuse olemuse teedele ja aitab mõtiskleda elu ja universumi kõige sügavamate teemade üle. Raamatut läbib dr Hofmanni veendunud järeldus, et müstilised kogemused on meie planeedi ja inimkonna parim ellujäämise ja õitsengu lootus. Tema seisukoht on, et psühhofarmakonid võivad avada meile ukse piiritute inimvõimete kasutamise juurde. Uksest sisseastumine on aga lubatud vaid neile, kes on selleks teekonnaks vaimselt ja füüsiliselt valmistunud.
Olenemata lugeja arvamusest LSD kohta, tasub selle erakordse aine avastaja autobiograafiline teos „Minu murelaps, LSD“ läbi lugeda igal maailma vastu huvi tundval inimesel. Selles räägib autor mureliku, kuid lootusrikka isa silmade läbi LSD arengust – paljulubavast ravimikandidaadist hüsteeriat ja keelustamist põhjustanud mõnuaineks saamist, kirjeldades ka iseenda kogemusi ravimi esmakordse testijana.