Luis Eduardo Luna, Steven F. White “Ayahuasca antoloogia. Kohtumised Amasoonia püha taimega” (2019)

25.00

Originaali pealkiri:
Ayahuasca Reader, Encounters with the Amazon’s Sacred Vine
Edited by Luis Eduardo Luna and Steven F. White

Compilation © copyright 2016 by Luis Eduardo Luna and Steven F. White
Text and art © copyright by individual authors
Foreword © copyright 2016 by Ralph Metzner
Preface to the Second Edition © by Luis Eduardo Luna and Steven F. White
Introduction and Translations © by Luis Eduardo Luna and Steven F. White unless otherwise indicated.

Tõlkinud: Jürgen Innos, Melinda Maarjalill, Kadre Vaik, Robert Napp, Janne Kukk
Toimetanud: Leelo Laurits
Kujundanud: Kaarel Kivikangur

© 2019 Eesti Transpersonaalne Assotsiatsioon
Ümbrisel fragment Anderson Debernardi maalilt „Trance Shamanico“. Kasutatud autori loal.
608 lk
150 x 211 mm
Kõvad kaaned
ISBN 978-9949-7289-3-0

Kirjeldus

Taju muutva taimejoogi ayahuasca kasutamise traditsioonid ja kogemused on rikkalikud nagu Amazonase vihmametsad, kust pärinevad need väekad taimed, millest seda jooki tehakse. Väetaimede abil võib inimene kogeda enamat, kui ta kujutleda suudab, aga vaimuilmas oma tee leidmine on omaette kunst ja teadus. Palju näinud looduse- ja kultuuriuurijad, meele- ja maailmarändurid, kunstnikud, kirjanikud ja praktikud jagavad selles raamatus nende taimede abiga saadud kogemusi. Selles raamatus leidub vihmametsa põliselanike värviküllast mütoloogiat ja kosmoloogiat, ayahuasca ja kristluse kohtumisest sündinud vaimsete praktikate kajastusi ning taimede abil nähtud vaimumaailmade peegeldusi kirjanduses ja kunstis.

Vihmametsadesse ja ayahuasca maailmadesse pole vaja uisapäisa seiklema minna. Turvaliseks ja tulemuslikuks rännakuks kaugetele maadele ja iseendasse on vaja austust ja heasoovlikkust seal kohatava suhtes, teadlikkust oma võimetest ja vajadustest, mõistlikku ettevaatust ja enne meid neil radadel rännanute kogemustest kogutud tarkust. Seda tarkust on selles toekas raamatus hea hulk.

Mul on suur rõõm näha, et koos teadvust muutvate taimedega levivad üle maailma ka teadmised nende taimede kasutamise võimalustest ja tulemustest. Sellesse raamatusse on koondatud hulk ayahuasca-uuringute alustekste selle ala tõelistelt asjatundjatelt ja see pakub head vaimutoitu neile, keda huvitab antropoloogia, etnobotaanika, folkloor, religiooniuuringud, spirituaalsus, loodusravi ja psühholoogia, samuti neile, kes tunnevad huvi psüühikat mõjutavate loodusravimite ja muutunud teadvusseisundite vastu.

Helle Kaasik
Tartu Ülikooli doktorant
MTÜ Psühhedeeliateadus juhatuse liige

 

Vaata raamatu sisse