Etzel Cardeña ja Michael Winkelman “Muutuv teadvus” II köide (2020)

20.00

Originaali pealkiri:
Altering Consciousness. Multidisciplinary Perspectives. Volume 2: Biological and Psychological Perspectives
Etzel Cardeña and Michael Winkelman, Editors

Copyright © 2011 by the author(s).

Tõlkinud: Tanel Mällo, Jürgen Innos, Andres Tamm
Toimetanud: Leelo Laurits
Kujundanud: Kaarel Kivikangur

© 2020 Eesti Transpersonaalne Assotsiatsioon
520 lk
150 x 211 mm
Kõvad kaaned
ISBN 978-9949-7289-6-1

Kirjeldus

Inimene on eelajaloolistest koobastest tänapäeva reivide ja virtuaalreaalsuseni pidevalt tahtnud kogeda muutunud teadvusseisundeid. Teadvusseisundit saab muuta une, trummimängu, tantsimise, meditatsiooni, hüpnoosi, paastumise, seksi ning paljude teiste inimesele omaste tegevuste abil. Nende tegevustega strateegiliselt teadvusseisundit muutes rakendatakse inimese närvisüsteemi loomulikke reaktsioone.

See raamat äratab psühholoogia, bioloogia, neuroteaduse, ajaloo, humanitaaralade ja kirjanduse valdkonnas tegutsevate ja MTS-ide vastu huvi tundvate inimeste tähelepanu juba sellega, et see sisaldab artikleid mitmest riigist pärit tunnustatud eriala­spetsialistidelt. Autorid selgitavad muutunud teadvusseisundeid ajaloo, evolutsiooni, psühholoogia, kultuuri, kirjanduse, inim­bioloogia, kaasaegse teaduse ja ühiskonna vaatenurgast, avades nende tekkimise põhjuseid, tagajärgi ja tähendusi.

„Muutunud teadvuse“ esimene köide sisaldas sissejuhatust ning keskendus muutunud teadvusseisundite olulisusele ajaloos, kultuuris ja humanitaarteadustes. Teises köites kirjeldatakse muutunud teadvuse bioloogilisi ja psühholoogilisi käsitlusi ning vaadeldakse nende võimalikke patoloogilisi aspekte ning uuritakse tervendavat potentsiaali.

Raamatu mitmes peatükis kirjeldavad autorid positiivsete muutunud teadvusseisundite kogemist psühhedeelsete omadus­tega taimede abil. Peyote-kaktus ja Psilocybe seened Mehhikost, ayahuasca Brasiiliast ja iboogataim Aafrikast on jõudnud ka teadlaste vaatevälja ning uuringud kinnitavad põliselanike kogemusi – neil taimedel on psüühikale tervendav mõju.

 

Vaata raamatu sisse